Licensed to Leslie Co. High School     HY-TEK's Meet Manager 4/15/2016 09:00 AM
                            Leslie Open - 4/12/2016                            
                           Lesli County High School                            
                                   Hyden, Ky                                   
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Hunter, Kathryn           09 Knott Central            12.78   1  10   
  2 Hunter, Sarah             11 Knott Central            12.86   1   8   
  3 Little, Madison           11 Leslie County            12.88   1   6   
  4 Tiehen, Lamis             10 Perry Central            13.43   3   4   
  5 Griffith, Hannah          09 Breathitt County         14.39   1   2   
  6 Rhodes, Kimberly          11 Perry Central            14.42   1   1   
  7 Harris, Kelsie            08 Clay County              14.52   6 
  8 Jones, Savanna            08 Clay County              14.84   6 
  9 Zika, Chloe               10 Oneida Baptist           14.97   5 
 10 Arredondo, Kelly          10 Perry Central           x15.21   4 
 11 Couch, Allison            09 Perry Central           x15.58   5 
 12 Hudson, Madison           08 Breathitt County         15.79   2 
 13 Collett, Kassidy          11 Red Bird                 15.81   5 
 14 Eversole, Katlin          11 Hazard                   15.88   1 
 14 Nolan, Kelly              11 Red Bird                 15.88   5 
 16 Brewer, Isabella          09 Perry Central           x16.26   4 
 17 Asher, Amanda             12 Hazard                   16.66   3 
 18 Noble, Shayla             11 Breathitt County        x16.76   3 
 19 Hanlon, Katie             09 Hazard                  x16.89   6 
 20 Combs, Kricket            07 Perry Central           x17.11   4 
 20 Arnett, Kennedy           11 Hazard                  x17.11   4 
 22 Smith, Luci               11 Clay County             x17.14   3 
 23 Bowling, Kaitlyn          08 Clay County             x17.24   2 
 24 Nolan, Samantha           08 Red Bird                x17.43   5 
 25 Turner, Akiela            09 Leslie County            17.65   4 
 26 Ealy, Kendra              11 Clay County             x17.76   3 
 27 Lewis, Erin               08 Leslie County           x17.91   3 
 28 Riley, Aaliyah            08 Clay County             x18.10   2 
 29 Whittle, Rebecca          08 Clay County             x18.13   2 
 30 Ibe, Chinoso              12 Oneida Baptist           18.18   6 
 31 Robinson, Destiney        08 Clay County             x18.35   6 
 32 Cooksey, Hannah           08 Clay County             x18.68   2 
 33 Bailey, Chelsey           07 Leslie County           x19.16   4 
 34 Smith, Andrea             08 Breathitt County        x21.33   5 
 -- Kincer, Karlee            09 Letcher Central             DQ   2 
 
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
 -- Ambrose, Lindsey          12 Hazard                    XDNF   3 
 -- Smith, Luci               11 Clay County               XDNF   4 
 -- Barger, Makyla            09 Oneida Baptist            XDNF   3 
 -- Luntz, Charmaine          10 Oneida Baptist            XDNF   3 
 -- Gross, Ashlee             11 Breathitt County          XDNF   4 
 -- McIntosh, Morgan          08 Breathitt County          XDNF   4 
 -- Griffith, Hannah          09 Breathitt County          XDNF   4 
 -- Hinkle, Taylor            09 Oneida Baptist            XDNF   4 
 -- Throne, Krista            08 Oneida Baptist            XDNF   3 
 -- Hunter, Sarah             11 Knott Central           X27.60   5 
 -- Hunter, Kathryn           09 Knott Central           X28.18   5 
 -- Smith, Gracie             09 Letcher Central         X30.25   3 
 -- Dixon, Morgyn             11 Perry Central           X30.68   1 
 -- Hellle, Kasey             09 Letcher Central         X31.52   2 
 -- Combs, Kricket            07 Perry Central           X32.75   2 
 -- Jett, Khaci               07 Perry Central           X32.93   2 
 -- Gordon, Whitley           11 Perry Central           X35.26   1 
 -- Bowling, Kaitlyn          08 Clay County             X35.54   1 
 -- Hanlon, Katie             09 Hazard                  X37.61   2 
 -- Estridge, Jordyn          07 Leslie County           X38.06   1 
 -- Lewis, Erin               08 Leslie County           X40.48   2 
 -- Whittle, Rebecca          08 Clay County             X40.49   1 
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Little, Madison           11 Leslie County          1:06.66   1  10   
  2 Anderson, Summer          10 Knott Central          1:07.98   1   8   
  3 Cook, Kristan             09 Perry Central          1:08.95   2   6   
  4 Hoffman, Maggie           11 Knott Central          1:13.89   2   4   
  5 Stamper, Stacie           12 Knott Central         x1:16.80   3 
  6 Damron, Ally              12 Letcher Central        1:17.11   2   2   
  7 Bentley, Abby             09 Letcher Central        1:17.19   1   1   
  8 Napier, Sarah             09 Perry Central          1:20.03   2 
  9 Culberson, Hailey         08 Oneida Baptist         1:21.89   1 
 10 Howard, Kennedy           10 Leslie County          1:22.06   1 
 11 Oliver, Hannah            09 Perry Central         x1:23.78   4 
 12 Throne, Krista            08 Oneida Baptist         1:28.65   2 
 13 Butler, Autumn            08 Breathitt County       1:28.74   4 
 14 Turner, Akiela            09 Leslie County         x1:28.86   3 
 15 Pratt, Cheyenne           09 Perry Central         x1:31.34   5 
 16 Estridge, Jordyn          07 Leslie County         x1:33.24   3 
 17 Williams, Chole           09 Perry Central         x1:34.97   5 
 18 Lewis, Erin               08 Leslie County         x1:36.35   3 
 19 Harris, Cierra            10 Knott Central         x1:36.97   4 
 20 Miracle, Danielle         12 Perry Central         x1:38.87   4 
 21 Kilburn, Karleigh         09 Perry Central         x1:42.35   4 
 22 Bailey, Chelsey           07 Leslie County         x1:47.66   3 
 23 Nelson, Hunter            10 Perry Central         x1:48.53   5 
 
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Little, Madison           11 Leslie County          2:45.68   10   
  2 Shepherd, Dakota          10 Perry Central          2:49.21    8   
  3 Crawford, Samantha        10 Letcher Central        2:52.86    6   
  4 Baker, Marlee             09 Letcher Central        3:03.40    4   
  5 Cook, Kristan             09 Perry Central          3:10.89    2   
  6 Ibe, Chinoso              12 Oneida Baptist         3:11.68    1   
  7 White, Adreianna          11 Clay County            3:15.29  
  8 Day, Kaitlyn              07 Harlan                 3:19.61  
  9 King, Amber               10 Harlan                 3:23.08  
 10 Blevins, Jordan           10 Harlan County          4:02.94  
 
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Shepherd, Dakota          10 Perry Central         10:00.00   10   
  2 Trout, Kacey              12 Letcher Central       10:01.00    8   
  3 Howard, Kennedy           10 Leslie County         10:02.00    6   
  4 Hoffman, Georgia          09 Knott Central         10:03.00    4   
  5 Slone, Eden               09 Knott Central         10:04.00    2   
 
Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hoffman, Georgia          09 Knott Central         16:27.49   10   
 
Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Gambill, Erin             10 Perry Central            19.83   1  10   
  2 Thomas, Abi               11 Jackson                  20.00   1   8   
  3 Higgins, Jada             09 Knott Central            20.62   1   6   
  4 Smith, Gracie             09 Letcher Central          20.75   2   4   
  5 Ibe, Chinoso              12 Oneida Baptist           20.82   2   2   
  6 Hellle, Kasey             09 Letcher Central          22.55   2   1   
  7 Ali, Birukitawit          09 Oneida Baptist           22.98   2 
  8 Jett, Khaci               07 Perry Central            23.75   1 
  9 Estridge, Jordyn          07 Leslie County            26.73   1 
 
Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Baker, Marlee             09 Letcher Central          56.97   1  10   
  2 Higgins, Jada             09 Knott Central            58.16   2   8   
  3 Thomas, Abi               11 Jackson                  58.59   1   6   
  4 King, Natalie             08 Harlan                   58.80   1   4   
  5 Hellle, Kasey             09 Letcher Central          59.62   1   2   
  6 Ali, Birukitawit          09 Oneida Baptist         1:05.92   1   1   
  7 Thomas, Megan             09 Knott Central          1:07.99   2 
 
Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Knott County Central                                  53.19   1  10   
     1) Hunter, Kathryn 09              2) Higgins, Jada 09               
     3) Waugh, Kristen 11               4) Hunter, Sarah 11               
  2 Perry County Central                                  58.19   2   8   
     1) Couch, Allison 09               2) Rhodes, Kimberly 11            
     3) Arredondo, Kelly 10             4) Tiehen, Lamis 10               
  3 Oneida Baptist                                        59.33   2   6   
     1) Zika, Chloe 10                  2) Luntz, Charmaine 10            
     3) Booher, Ashley 12               4) Flahn, Mardorie 11             
  4 Letcher County Central                                59.37   1   4   
     1) Bentley, Abby 09                2) Smith, Gracie 09               
     3) Hellle, Kasey 09                4) Kincer, Karlee 09              
  5 Red Bird Missionary School                          1:00.60   1   2   
     1) Price, Macey 09                 2) Nolan, Kelly 11                
     3) Collett, Kassidy 11             4) Smith, Allison 12              
  6 Breathitt County                                    1:01.28   2   1   
     1) Hudson, Madison 08              2) McIntosh, Morgan 08            
     3) Gross, Ashlee 11                4) Griffith, Hannah 09            
  7 Hazard                                              1:06.12   1 
     1) Asher, Amanda 12                2) Arnett, Kennedy 11             
     3) Miller, Savanna 10              4) Eversole, Katlin 11            
 -- Breathitt County  'B'                                    NT   2 
     1) Monroe, Tierra 10               2) Smith, Andrea 08               
     3) Butler, Autumn 08               4) Noble, Shayla 11               
 
Girls 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Knott County Central                                1:57.70   1  10   
     1) Hunter, Kathryn 09              2) Stamper, Stacie 12             
     3) Waugh, Kristen 11               4) Hunter, Sarah 11               
  2 Perry County Central                                2:03.23   2   8   
     1) Gambill, Erin 10                2) Arredondo, Kelly 10            
     3) Dixon, Morgyn 11                4) Tiehen, Lamis 10               
  3 Letcher County Central                              2:04.40   1   6   
     1) Bentley, Abby 09                2) Smith, Gracie 09               
     3) Hellle, Kasey 09                4) Kincer, Karlee 09              
  4 Red Bird Missionary School                          2:08.49   1   4   
     1) Price, Macey 09                 2) Nolan, Kelly 11                
     3) Collett, Kassidy 11             4) Smith, Allison 12              
  5 Oneida Baptist                                      2:08.87   2   2   
     1) Flahn, Mardorie 11              2) Barger, Makyla 09              
     3) Booher, Ashley 12               4) Hinkle, Taylor 09              
  6 Clay County                                         2:16.96   1   1   
     1) Jones, Savanna 08               2) Smith, Luci 11                 
     3) Ealy, Kendra 11                 4) White, Adreianna 11            
  7 Hazard                                              2:19.14   2 
     1) Asher, Amanda 12                2) Hanlon, Katie 09               
     3) Miller, Savanna 10              4) Ambrose, Lindsey 12            
  8 Clay County  'B'                                   x2:35.17   2 
     1) Bowling, Kaitlyn 08             2) Riley, Aaliyah 08              
     3) Cooksey, Hannah 08              4) Whittle, Rebecca 08            
 
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
 -- Oneida Baptist                                           DQ  
     1) Zika, Chloe 10                  2) Ibe, Chinoso 12                
     3) Booher, Ashley 12               4) Flahn, Mardorie 11             
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Letcher County Central                             13:01.95   10   
     1) Baker, Marlee 09                2) Crawford, Samantha 10          
     3) Damron, Ally 12                 4) Trout, Kacey 12                
  2 Knott County Central                               14:26.09    8   
     1) Watkins, Rebecca 09             2) Hunter, Claire 07              
     3) Combs, Dakota 09                4) Slone, Eden 09                 
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bianchi, Emma             11 Harlan                 5-02.00   10   
  2 Lewis, Whitney            12 Knott Central          4-08.00    8   
  3 King, Natalie             08 Harlan                J4-08.00    6   
  4 Flahn, Mardorie           11 Oneida Baptist         4-06.00    4   
  5 Booher, Ashley            12 Oneida Baptist         4-04.00    2   
  6 Ashley, Madison           09 Knott Central         J4-04.00    1   
  7 Thomas, Megan             09 Knott Central         x4-02.00  
  7 Washburn, Alex            11 Leslie County          4-02.00  
  7 Asher, Kaylyn             11 Leslie County          4-02.00  
 10 Tubbs, Samantha           12 Letcher Central        3-10.00  
 10 Blair, Kaitlyn            09 Perry Central          3-10.00  
 
Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tiehen, Lamis             10 Perry Central         16-06.00   10   
  2 Baker, Marlee             09 Letcher Central       13-10.00    8   
  3 Flahn, Mardorie           11 Oneida Baptist        13-09.00    6   
  4 Zika, Chloe               10 Oneida Baptist        13-00.00    4   
  5 Brewer, Isabella          09 Perry Central         12-09.00    2   
  6 Dixon, Morgyn             11 Perry Central        x12-07.00  
  6 Asher, Kaylyn             11 Leslie County        J12-05.00    1   
  7 Washburn, Alex            11 Leslie County         12-05.00  
  9 Barger, Makyla            09 Oneida Baptist       x12-03.00  
 10 Rhodes, Kimberly          11 Perry Central        x12-02.00  
 11 White, Adreianna          11 Clay County           12-00.00  
 12 Hinkle, Taylor            09 Oneida Baptist       x11-07.00  
 13 Looney, Ashleigh          12 Letcher Central        9-09.00  
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Washburn, Alex            11 Leslie County         32-06.00   10   
  2 Dixon, Morgyn             11 Perry Central         28-10.00    8   
  3 Higgins, Jada             09 Knott Central         26-05.00    6   
  4 Zika, Chloe               10 Oneida Baptist        23-10.00    4   
  5 Rhodes, Kimberly          11 Perry Central         23-02.00    2   
  6 Hinkle, Taylor            09 Oneida Baptist        22-07.00    1   
  7 Crawford, Samantha        10 Letcher Central       22-06.00  
  8 Asher, Kaylyn             11 Leslie County         21-06.00  
 
Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Stockton, Alexis          11 Perry Central         33-01.00   10   
  2 King, Mackenzie           10 Harlan                30-08.00    8   
  3 Eldridge, Camron          12 Leslie County         30-06.00    6   
  4 Caldwell, Makenna         09 Red Bird              28-04.00    4   
  5 Gordon, Whitley           11 Perry Central         26-03.00    2   
  6 Fannin, Brooke            09 Knott Central         25-07.00    1   
  7 Mboma, Deborah            12 Oneida Baptist        24-09.00  
  8 Haddix, Marinda           11 Jackson               23-04.00  
  9 Mitchell, Erica           07 Leslie County         23-01.00  
 10 Ogunyemi, Sharon          12 Oneida Baptist        23-00.00  
 11 Lashon, Laneisha          09 Leslie County        x22-10.00  
 12 Day, Bethany              11 Harlan                22-07.00  
 13 Adams, Kamryn             12 Letcher Central       22-01.00  
 14 Sizemore, Chasity         11 Clay County           22-00.00  
 14 Lewis, Mahala             12 Leslie County        x22-00.00  
 16 Harmon, Bryanna           11 Breathitt County      21-08.00  
 17 Boggs, Jessica            09 Letcher Central       21-07.00  
 18 Ison, Madison             11 Perry Central        x20-07.00  
 19 Hensley, Madison          10 Jackson               20-02.00  
 20 Noble, Shayla             11 Breathitt County      19-08.00  
 21 Miracle, Danielle         12 Perry Central        x18-09.00  
 22 Campbell, Destiny         09 Leslie County        x18-07.00  
 23 Clemons, Chance           09 Perry Central        x18-06.00  
 23 Collins, Courtney         12 Leslie County        x18-06.00  
 25 Miller, Madison           10 Perry Central        x16-09.00  
 26 Nelson, Hunter            10 Perry Central        x15-04.00  
 27 Couch, Polly              10 Leslie County        x14-03.00  
 
Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Stockton, Alexis          11 Perry Central           101-01   10   
  2 Eldridge, Camron          12 Leslie County            91-03    8   
  3 Griffith, Hannah          09 Breathitt County         84-10    6   
  4 King, Mackenzie           10 Harlan                   80-00    4   
  5 Lashon, Laneisha          09 Leslie County            74-10    2   
  6 Boggs, Jessica            09 Letcher Central          58-11    1   
  7 Sizemore, Chasity         11 Clay County              58-09  
  8 Day, Bethany              11 Harlan                   55-00  
  9 Adams, Kamryn             12 Letcher Central          52-11  
 10 Haddix, Marinda           11 Jackson                  52-03  
 11 Gordon, Whitley           11 Perry Central            51-07  
 12 Tubbs, Samantha           12 Letcher Central         x48-09  
 13 Campbell, Destiny         09 Leslie County           x47-05  
 14 Hensley, Madison          10 Jackson                  46-06  
 15 Lewis, Mahala             12 Leslie County           x46-04  
 16 Ogunyemi, Sharon          12 Oneida Baptist           45-00  
 17 Mboma, Deborah            12 Oneida Baptist           43-05  
 18 Mitchell, Erica           07 Leslie County           x43-01  
 19 Collins, Courtney         12 Leslie County           x42-11  
 20 Gamble, Aspin             10 Perry Central           x42-06  
 21 Smallwood, Leah           11 Red Bird                 36-04  
 22 Couch, Polly              10 Leslie County           x31-01  
 23 Smith, Andrea             08 Breathitt County         28-03  
 
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Assa, Alex                12 Oneida Baptist           11.33   1  10   
  2 Caudill, Chandler         10 Perry Central            11.36   1   8   
  3 Whitaker, Kyle            11 Leslie County            11.46   2   6   
  4 Kitoko, Junior            11 Red Bird                 11.49   1   4   
  5 Vance, Lucas              11 Leslie County            11.89   1   2   
  6 Collins, James            12 Breathitt County         11.90   1   1   
  7 Fraizer, Dejour           12 Hazard                   12.08   2 
  8 Blair, James              12 Perry Central            12.20   3 
  9 Baker, Justin             12 Breathitt County         12.22   3 
 10 Pelphrey, Skylar          10 Hazard                   12.27   3 
 11 Smith, Cory               10 Hazard                  x12.32   3 
 12 Pelfrey, Tyler            12 Breathitt County        x12.36   2 
 13 Collins, Steven           10 Oneida Baptist           12.37   3 
 14 Watts, John               11 Perry Central           x12.43   2 
 15 Francis, Matt             10 Hazard                  x12.58   4 
 16 Adkins, Caleb             09 Harlan                   12.59   5 
 17 Alevras, Nick             12 Clay County              12.77   2 
 18 Ndiaye, Cheikh            11 Hazard                  x12.86   4 
 19 Stamper, Morgan           11 Leslie County           x13.12   2 
 20 Stamper, Cody             12 Letcher Central          13.19   5 
 21 Lakota, Lewis             09 Letcher Central          13.39   4 
 22 Morgan, Dalton            09 Leslie County           x13.64   5 
 23 Banks, Caleb              10 Hazard                  x13.70   3 
 24 Vallance, Jake            08 Clay County              14.04   4 
 25 Baker, William            08 Leslie County           x14.05   4 
 26 Brock, Chandler           10 Leslie County           x14.33   5 
 27 Childers, Caden           07 Breathitt County        x17.06   5 
 28 Collins, Bradley          08 Clay County             x19.73   1 
 -- Henson, Micah             07 Jackson                     DQ   4 
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Caudill, Chandler         10 Perry Central            23.74   4  10   
  2 Assa, Alex                12 Oneida Baptist           23.86   3   8   
  3 Jalloh, Abu               11 Oneida Baptist           24.53   4   6   
  4 Collins, Bradley          08 Clay County              24.55   3   4   
  5 Whitaker, Kyle            11 Leslie County            24.62   2   2   
  6 Watts, John               11 Perry Central            24.96   3   1   
  7 Combs, Dagen              11 Perry Central           x25.21   4 
  8 Fraizer, Dejour           12 Hazard                   25.26   4 
  9 Moore, Martin             11 Breathitt County         25.60   1 
 10 Holland, Kade             10 Hazard                   25.84   1 
 11 Chun, John                10 Oneida Baptist          x26.06   4 
 12 Blair, James              12 Perry Central           x26.33   3 
 13 Lemelle, Cole             11 Leslie County            26.81   2 
 14 Sturgill, Jeremy          12 Letcher Central          28.44   3 
 15 Fugate, Jack              08 Breathitt County         28.54   1 
 16 Stamper, Morgan           11 Leslie County           x28.96   1 
 17 Baker, William            08 Leslie County           x29.96   2 
 18 Eiserman, Braxton         09 Breathitt County        x30.27   1 
 19 Henson, Micah             07 Jackson                  31.07   2 
 -- Banks, Caleb              10 Hazard                      DQ   2 
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Stivers, Robert           11 Clay County              53.95   1  10   
  2 Dixon, Tyler              10 Leslie County            58.44   1   8   
  3 Napier, Cameron           10 Leslie County          1:00.14   1   6   
  4 Flahn, Montee             08 Oneida Baptist         1:01.30   3   4   
  5 Bentley, Isaiah           10 Hazard                 1:01.52   2   2   
  6 Huff, Shawn               10 Perry Central          1:01.76   4   1   
  7 Onitiri, Ola              11 Oneida Baptist         1:03.06   2 
  8 Sluss, Jack               10 Perry Central          1:03.20   4 
  9 Perry, Zack               11 Leslie County         x1:03.83   1 
 10 Liu, River                10 Jackson                1:04.05   3 
 11 Martin, Robert            10 Letcher Central        1:04.70   3 
 12 Charles, Derrick          11 Perry Central         x1:05.20   4 
 13 Spangler, Nick            09 Letcher Central        1:06.31   4 
 14 Dillman, Peyton           11 Harlan                 1:07.68   3 
 15 Sturgill, Jeremy          12 Letcher Central       x1:08.16   3 
 16 Tilford, Jarod            11 Breathitt County       1:11.08   2 
 17 Brown, Emerald            07 Oneida Baptist        x1:12.12   2 
 18 Duff, Alex                08 Hazard                 1:20.91   2 
 19 Fultz, Jonathan           10 Letcher Central       x1:28.24   1 
 
Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Stivers, Robert           11 Clay County            2:14.70   10   
  2 Mengeste, Biruk           12 Red Bird               2:20.05    8   
  3 Ratliff, Colton           10 Letcher Central        2:20.94    6   
  4 Wilson, Glen              10 Leslie County          2:24.84    4   
  5 Bailey, Dawson            11 Leslie County          2:26.38    2   
  6 Pralet, Mark              10 Oneida Baptist         2:27.92    1   
  7 Wilder, Thomas            12 Red Bird               2:31.64  
  8 Martin, Robert            10 Letcher Central        2:32.06  
  9 Kitoko, Max               09 Red Bird              x2:32.80  
 10 Flahn, Montee             08 Oneida Baptist         2:33.16  
 11 Smith, Ethan              11 Red Bird              x2:34.25  
 12 Alemu, Nati               12 Oneida Baptist        x2:35.43  
 13 Fleming, Brayden          10 Letcher Central       x2:41.89  
 14 Stidham, Jarrod           09 Leslie County         x2:43.06  
 15 Bailey, Chandler          09 Leslie County         x2:44.02  
 16 Bryson, Tate              09 Harlan                 2:45.36  
 17 Dixon, Lucas              12 Perry Central          2:46.36  
 18 Mullins, Jarred           10 Jackson                2:56.34  
 19 Boggs, Anthony            07 Leslie County         x2:58.45  
 20 Gilreath, Austin          09 Harlan                 3:01.54  
 21 Pugh, Ethan               07 Jackson                3:02.11  
 22 Sayers, Bryson            09 Hazard                 3:02.86  
 23 Kiser, Clayton            09 Letcher Central       x3:15.42  
 24 Overturk, Seth            08 Hazard                 3:32.95  
 25 Gayheart, Anthony         11 Hazard                x3:34.26  
 
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Yesuf, Isador             10 Oneida Baptist         5:21.77   10   
  2 Pralet, Mark              10 Oneida Baptist         5:22.26    8   
  3 Stevens, Austin           11 Leslie County          5:27.68    6   
  4 Wilson, Shane             12 Leslie County          5:35.43    4   
  5 Bailey, Dawson            11 Leslie County         x5:39.86  
  6 Negesse, Dagmawi          12 Oneida Baptist        x5:47.04  
  7 Wilson, Glen              10 Leslie County         x5:50.12  
  8 Gayheart, Cody            10 Perry Central         10:00.00    2   
  9 Slone, Nicholas           10 Knott Central         10:01.00    1   
 10 Eldridge, Joey            10 Leslie County        x10:02.00  
 11 Alemu, Nati               12 Oneida Baptist       x10:03.00  
 12 Faugh, Stone              09 Knott Central         10:04.00  
 -- Neace, Johnathan          10 Jackson                   XDNF  
 -- Stidham, Jarrod           09 Leslie County             XDNF  
 -- Bailey, Chandler          09 Leslie County             XDNF  
 -- Imena-Kirenga, Lionel     11 Red Bird                  XDNF  
 -- Pugh, Ethan               07 Jackson                   XDNF  
 -- Boggs, Anthony            07 Leslie County             XDNF  
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Stivers, Robert           11 Clay County           11:33.88   10   
  2 Stevens, Austin           11 Leslie County         11:34.57    8   
  3 Yesuf, Isador             10 Oneida Baptist        11:48.76    6   
  4 Wilson, Shane             12 Leslie County         12:01.42    4   
  5 Negesse, Dagmawi          12 Oneida Baptist        12:14.19    2   
  6 Slone, Nicholas           10 Knott Central         13:06.43    1   
  7 Ferrell, Tyler            11 Clay County           13:08.39  
 
Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Fraizer, Dejour           12 Hazard                   16.17   1  10   
  2 Collins, Steven           10 Oneida Baptist           17.79   2   8   
  3 Dixon, Chris              12 Perry Central            18.92   1   6   
  4 Ritchie, Alex             09 Perry Central            18.98   1   4   
  5 Eiserman, Zach            11 Breathitt County         19.52   1   2   
  6 Boggs, Tyler              09 Letcher Central          20.15   1   1   
  7 Eldridge, Joey            10 Leslie County            20.16   2 
  8 Brock, John               09 Harlan                   20.17   1 
  9 Stamper, Dalton           08 Leslie County            21.01   2 
 10 Onitiri, Ola              11 Oneida Baptist           21.11   3 
 11 Thatcher, Dawson          11 Breathitt County         22.06   2 
 12 Spangler, Nick            09 Letcher Central          22.90   2 
 13 Brown, Emerald            07 Oneida Baptist          x23.26   3 
 14 Griffi th, Rodney         08 Breathitt County        x25.33   3 
 15 Hogg, Ryan                11 Letcher Central         x29.03   2 
 
Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Collins, Steven           10 Oneida Baptist           47.14   3  10   
  2 Ritchie, Alex             09 Perry Central            48.31   1   8   
  3 Fraizer, Dejour           12 Hazard                   49.53   2   6   
  4 Brock, John               09 Harlan                   51.11   3   4   
  5 Boggs, Tyler              09 Letcher Central          51.15   3   2   
  6 Kebede, Yonni             12 Oneida Baptist           52.10   2   1   
  7 Dixon, Chris              12 Perry Central            52.97   1 
  8 Eldridge, Joey            10 Leslie County            54.54   4 
  9 Thatcher, Dawson          11 Breathitt County         54.71   2 
 10 Eiserman, Zach            11 Breathitt County         54.91   1 
 11 Adkins, Brady             09 Harlan                   56.69   2 
 12 Day, Steven               10 Harlan                  x56.75   2 
 13 Spangler, Nick            09 Letcher Central          57.08   4 
 14 Strong, Connor            11 Breathitt County        x58.29   1 
 15 Brown, Emerald            07 Oneida Baptist        x1:00.12   3 
 16 Griffi th, Rodney         08 Breathitt County      x1:05.25   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Breathitt County                                      46.69   2  10   
     1) Pelfrey, Tyler 12               2) Little, Ethan 11               
     3) Baker, Justin 12                4) Collins, James 12              
  2 Perry County Central                                  47.49   1   8   
     1) Watts, John 11                  2) Huff, Shawn 10                 
     3) Combs, Dagen 11                 4) Caudill, Chandler 10           
  3 Leslie County                                         47.65   1   6   
     1) Dixon, Tyler 10                 2) Smith, Tatan 09                
     3) Bray, Conor 11                  4) Whitaker, Kyle 11              
  4 Oneida Baptist                                        49.61   1   4   
     1) Moss, Reece 09                  2) Fonseca, Daniel 12             
     3) Cox, Jamark 12                  4) Collins, Steven 10             
  5 Red Bird Missionary School                            49.76   1   2   
     1) Kitoko, Junior 11               2) Lee, Daniel 12                 
     3) Lukuka, Lys-Paul 12             4) Ko, Junwon 12                  
  6 Clay County                                           51.37   2   1   
     1) Hubbard, Brett 09               2) Stivers, Robert 11             
     3) Mayfield, Chase 10              4) Collins, Bradley 08            
  7 Letcher County Central                                51.85   2 
     1) Boggs, Tyler 09                 2) Lakota, Lewis 09               
     3) Stamper, Cody 12                4) Ratliff, Colton 10             
  8 Oneida Baptist  'B'                                  x51.99   2 
     1) Olowoye, Dami 12                2) Cruz, Ramses 09                
     3) Zika, Noble 12                  4) Assa, Alex 12                  
  9 Breathitt County  'C'                                x52.46   3 
     1) Fugate, Jack 08                 2) Stevens, Matthew 08            
     3) Griffi th, Rodney 08            4) Manns, Dalton 08               
 10 Leslie County  'B'                                   x53.63   2 
     1) Stamper, Morgan 11              2) Wilson, Trey 12                
     3) Morgan, Dalton 09               4) Smith, Austin 11               
 11 Breathitt County  'B'                                x54.96   3 
     1) Henson, Hunter 11               2) Griffith, Ethan 11             
     3) Eiserman, Braxton 09            4) Akers, Dakota 11               
 12 Breathitt County  'D'                                x58.47   3 
     1) Manns, Braden 11                2) Rhor, Gavin 11                 
     3) Tilford, Jarod 11               4) Moore, Martin 11               
 -- Hazard                                                   DQ   1 
     1) Davidson, Robbie 10             2) Holland, Kade 10               
     3) Ndiaye, Cheikh 11               4) Fraizer, Dejour 12             
 
Boys 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Oneida Baptist                                      1:37.51   2  10   
     1) Cox, Jamark 12                  2) Cruz, Ramses 09                
     3) Fonseca, Daniel 12              4) Collins, Steven 10             
  2 Hazard                                              1:39.80   2   8   
     1) Francis, Matt 10                2) Pelphrey, Skylar 10            
     3) Ndiaye, Cheikh 11               4) Fraizer, Dejour 12             
  3 Leslie County  'B'                                  1:40.70   3   6   
     1) Dixon, Tyler 10                 2) Bray, Conor 11                 
     3) Whitaker, Kyle 11               4) Smith, Tatan 09                
  4 Letcher County Central                              1:43.16   2   4   
     1) Stamper, Cody 12                2) Lakota, Lewis 09               
     3) Watts, Blake 12                 4) Ratliff, Colton 10             
  5 Red Bird Missionary School                          1:43.64   1   2   
     1) Tshisungu, Maombi 11            2) Lee, Daniel 12                 
     3) Lukuka, Lys-Paul 12             4) Ko, Junwon 12                  
  6 Oneida Baptist  'B'                                x1:44.15   3 
     1) Moss, Reece 09                  2) Jalloh, Abu 11                 
     3) Flahn, Montee 08                4) Chun, John 10                  
  7 Perry County Central                                1:45.92   1   1   
     1) Watts, John 11                  2) Lewis, Josh 12                 
     3) Combs, Dagen 11                 4) Caudill, Chandler 10           
  8 Leslie County                                      x1:48.20   1 
     1) Stamper, Morgan 11              2) Wilson, Trey 12                
     3) Napier, Cameron 10              4) Morgan, Dalton 09              
  9 Clay County                                         1:49.34   3 
     1) Alevras, Nick 12                2) Mayfield, Chase 10             
     3) Hubbard, Brett 09               4) Collins, Bradley 08            
 10 Breathitt County  'B'                               2:00.10   2 
     1) Fugate, Jack 08                 2) Stevens, Matthew 08            
     3) Carter, Ty 08                   4) Manns, Dalton 08               
 -- Breathitt County                                         DQ   1 
     1) Manns, Braden 11                2) Rhor, Gavin 11                 
     3) Tilford, Jarod 11               4) Moore, Martin 11               
 
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Oneida Baptist                                      4:00.47   10   
     1) Olowoye, Dami 12                2) Zika, Noble 12                 
     3) Fonseca, Daniel 12              4) Assa, Alex 12                  
  2 Leslie County                                       4:21.73    8   
     1) Bailey, Dawson 11               2) Wilson, Glen 10                
     3) Napier, Cameron 10              4) Whitaker, Kyle 11              
  3 Oneida Baptist  'B'                                x4:38.92  
     1) Moss, Reece 09                  2) Brown, Emerald 07              
     3) Flahn, Montee 08                4) Zika, Grant 12                 
 
Boys 4x800 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Leslie County                                       9:40.49   1  10   
     1) Bailey, Dawson 11               2) Wilson, Glen 10                
     3) Stevens, Austin 11              4) Wilson, Shane 12               
  2 Clay County                                         9:45.03   1   8   
     1) Boley, Jared 10                 2) Mayfield, Chase 10             
     3) Ferrell, Tyler 11               4) Stivers, Robert 11             
  3 Red Bird Missionary School                         10:04.07   2   6   
     1) Tshisungu, Maombi 11            2) Wilder, Thomas 12              
     3) Smith, Ethan 11                 4) Mengeste, Biruk 12             
  4 Oneida Baptist                                     10:06.17   2   4   
     1) Flahn, Montee 08                2) Alemu, Nati 12                 
     3) Kassaye, Eyob 11                4) Kebede, Yonni 12               
  5 Perry County Central                               10:18.78   1   2   
     1) Huff, Shawn 10                  2) Charles, Derrick 11            
     3) Dixon, Lucas 12                 4) Gayheart, Cody 10              
  6 Letcher County Central                             10:21.70   1   1   
     1) Fleming, Brayden 10             2) Spangler, Nick 09              
     3) Watts, Blake 12                 4) Martin, Robert 10              
  7 Harlan                                             10:24.90   2 
     1) Bryson, Tate 09                 2) Barnes, Cade 09                
     3) Barnes, Carter 09               4) Miller, Story 07               
  8 Breathitt County                                   10:40.43   1 
     1) Strong, Connor 11               2) Akers, Dakota 11               
     3) Rhor, Gavin 11                  4) Smith, Donald 12               
  9 Jackson                                            11:45.20   2 
     1) Liu, River 10                   2) Mullins, Jarred 10             
     3) Neace, Johnathan 10             4) Pugh, Ethan 07                 
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Zika, Noble               12 Oneida Baptist         6-00.00   10   
  2 McKenzie, Trent           11 Harlan                 5-10.00    8   
  3 Vance, Lucas              11 Leslie County          5-08.00    6   
  4 Olowoye, Dami             12 Oneida Baptist        J5-08.00    4   
  5 Assa, Alex                12 Oneida Baptist        x5-06.00  
  6 Collins, James            12 Breathitt County       5-04.00    2   
  7 Blair, James              12 Perry Central          5-02.00    1   
  8 Onitiri, Ola              11 Oneida Baptist        x5-00.00  
  8 Griffith, Ethan           11 Breathitt County       5-00.00  
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Fraizer, Dejour           12 Hazard                20-00.00   10   
  2 Assa, Alex                12 Oneida Baptist        18-11.00    8   
  3 Zika, Noble               12 Oneida Baptist        18-03.00    6   
  4 Blair, James              12 Perry Central         17-07.00    4   
  5 Jalloh, Abu               11 Oneida Baptist       x17-02.00  
  6 Collins, Steven           10 Oneida Baptist       x17-01.00  
  7 Counch, Branson           09 Knott Central         17-00.00    2   
  8 Lewis, Josh               12 Perry Central         16-11.00    1   
  9 Moss, Reece               09 Oneida Baptist      xJ16-11.00  
 10 Day, Steven               10 Harlan               J16-11.00  
 11 Bray, Conor               11 Leslie County         16-10.00  
 12 Ndiaye, Cheikh            11 Hazard                16-07.00  
 12 Pelfrey, Tyler            12 Breathitt County      16-07.00  
 14 Onitiri, Ola              11 Oneida Baptist       x16-01.00  
 15 Flahn, Montee             08 Oneida Baptist       x16-00.00  
 16 Lee, Daniel               12 Red Bird              15-11.00  
 17 Barnes, Carter            09 Harlan                15-10.00  
 17 Sluss, Jack               10 Perry Central        x15-10.00  
 19 Dixon, Tyler              10 Leslie County         15-06.00  
 20 Morgan, Dalton            09 Leslie County        x15-05.00  
 21 Stamper, Dalton           08 Leslie County        x15-02.00  
 22 Huff, Shawn               10 Perry Central        x15-01.00  
 23 Chun, John                10 Oneida Baptist       x15-00.00  
 24 Fugate, Jack              08 Breathitt County      14-07.00  
 25 Stevens, Matthew          08 Breathitt County     x13-08.00  
 26 Neace, Johnathan          10 Jackson               12-11.00  
 27 Morris, Tate              09 Clay County           12-10.00  
 28 Manns, Dalton             08 Breathitt County     x12-05.00  
 29 Henson, Micah             07 Jackson               12-02.00  
 29 Vallance, Jake            08 Clay County           12-02.00  
 31 Wilson, Nick              09 Leslie County        x11-09.00  
 32 Zika, Grant               12 Oneida Baptist       x10-04.00  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Combs, Dagen              11 Perry Central         37-03.00   10   
  2 Jalloh, Abu               11 Oneida Baptist        37-02.00    8   
  3 Vance, Lucas              11 Leslie County         37-00.00    6   
  4 Collins, Steven           10 Oneida Baptist        35-08.00    4   
  5 Stamper, Dalton           08 Leslie County         35-01.00    2   
  6 Counch, Branson           09 Knott Central         34-08.00    1   
  7 Moss, Reece               09 Oneida Baptist       x34-04.00  
  8 Fletner, Blake            10 Leslie County        x32-07.00  
 
Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Morgan, Thomas            11 Harlan                41-10.00   10   
  2 Mitchell, Skylar          10 Leslie County         40-01.00    8   
  3 Whitaker, Kevin           12 Leslie County         39-08.00    6   
  4 Clark, Austin             11 Leslie County        x38-09.00  
  5 Alevras, Nick             12 Clay County           38-00.00    4   
  6 Zika, Grant               12 Oneida Baptist        36-11.00    2   
  7 Zierer, Deron             11 Jackson               35-05.00    1   
  8 Nelson, Justin            10 Oneida Baptist        35-00.00  
  9 Rhor, Gavin               11 Breathitt County      34-04.00  
 10 Hall, Zackary             10 Perry Central         33-09.00  
 11 Couch, Gannon             09 Knott Central         33-02.00  
 12 Lemelle, Cole             11 Leslie County        x32-11.00  
 13 Kebede, Yonni             12 Oneida Baptist       x31-06.00  
 14 Johnson, Tyler            12 Perry Central         31-05.00  
 15 Wolfe, Wes                12 Clay County           31-04.00  
 16 Jent, Caleb               12 Knott Central         30-08.00  
 17 McCulley, DJ              08 Clay County          x30-06.00  
 18 Melton, Randy             11 Breathitt County      30-01.00  
 19 Ward, Daniel              11 Leslie County        x29-07.00  
 20 Melton, Joseph            12 Perry Central        x29-06.00  
 21 Cantini, Ethan            11 Harlan                28-01.00  
 22 Holbrook, Jaydon          09 Letcher Central       27-10.00  
 23 Eldridge, Alex            12 Perry Central        x27-08.00  
 24 Choe, Nathaniel           10 Oneida Baptist       x27-03.00  
 25 Caldwell, Eathan          10 Leslie County        x25-09.00  
 26 Craft, Hunter             10 Letcher Central       25-03.00  
 27 Bitew, Kaleab             12 Oneida Baptist       x24-08.00  
 28 Hill, Jordan              11 Hazard                23-04.00  
 28 Eiserman, Braxton         09 Breathitt County     x23-04.00  
 30 Holbrook, Coby            10 Hazard                22-06.00  
 31 Brown, Emerald            07 Oneida Baptist       x21-09.00  
 32 Roberts, Josh             09 Leslie County        x21-08.00  
 33 Johnson, Nathan           10 Jackson               20-09.00  
 
Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Whitaker, Kevin           12 Leslie County           105-01   10   
  2 Hall, Zackary             10 Perry Central            97-03    8   
  3 Couch, Gannon             09 Knott Central            93-10    6   
  4 Alevras, Nick             12 Clay County              91-00    4   
  5 Wolfe, Wes                12 Clay County              88-09    2   
  6 Fields, William           11 Clay County             x84-11  
  7 Zika, Grant               12 Oneida Baptist           83-07    1   
  8 Morgan, Thomas            11 Harlan                   82-11  
  9 Choe, Nathaniel           10 Oneida Baptist           80-04  
 10 Caldwell, Eathan          10 Leslie County            80-00  
 11 Zierer, Deron             11 Jackson                  79-07  
 12 Clark, Austin             11 Leslie County           x78-05  
 13 Joseph, Kyton             10 Harlan County            75-10  
 14 Charles, Derrick          11 Perry Central            75-07  
 15 Melton, Randy             11 Breathitt County         75-00  
 16 Manns, Braden             11 Breathitt County         73-06  
 17 Bitew, Kaleab             12 Oneida Baptist          x73-02  
 18 Asher, Tateton            11 Leslie County           x68-09  
 19 Griffith, Ethan           11 Breathitt County        x68-01  
 20 Eiserman, Braxton         09 Breathitt County        x66-07  
 21 Cantini, Ethan            11 Harlan                   64-00  
 22 Nelson, Justin            10 Oneida Baptist          x62-10  
 23 Eldridge, Alex            12 Perry Central           x62-05  
 24 Henson, Chandler          08 Clay County             x59-03  
 25 Johnson, Nathan           10 Jackson                  57-04  
 26 Holbrook, Jaydon          09 Letcher Central          51-05  
 27 Holbrook, Coby            10 Hazard                   50-08  
 28 Craft, Hunter             10 Letcher Central          47-03  
 29 Brown, Emerald            07 Oneida Baptist          x30-01  
 
                    Women - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Knott County Central       104        2) Perry County Central      101   
    3) Letcher County Central      67        4) Leslie County              59   
    5) Oneida Baptist              33        6) Harlan                     32   
    7) Jackson                     14        8) Red Bird Missionary Schoo  10   
    9) Breathitt County             9       10) Clay County                 1   
 
                    Men - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Oneida Baptist             145        2) Leslie County             120   
    3) Perry County Central        75        4) Clay County                53   
    5) Hazard                      36        6) Harlan                     22   
    6) Red Bird Missionary School  22        8) Breathitt County           15   
    9) Letcher County Central      14       10) Knott County Central       11   
   11) Jackson                      1